Brak dofinansowań dla szkoły podstawowej w Mrzeżynie

Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie zmaga się z problemami finansowymi, którzy mogą mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Chodzi o brak dofinansowania, które miało trafić do placówki już kilka miesięcy temu. Dlaczego nie doszło to do skutku? Wszystko w związku z rosnącą inflacją oraz istniejącym powszechnie kryzysy.

Czytaj także: Nocny marsz wzdłuż plaży

Dyrekcja szkoły nie kryje zawodu i wściekłości. Będzie nadal starać się o pieniądze, choć może to jeszcze potrwać, zważywszy na sytuację, jakie panuje w krajowej gospodarce.

Kiedy szkoła otrzyma pieniądze?

Brak dofinansowania to poważny problem, ale nie taki, którego się nie da naprawić. Po prostu trzeba odczekać jeszcze trochę czasu. Wszystkie wnioski są już złożone i pozostaje tylko czekać, aż będzie możliwość ich pozytywnego rozpatrzenia. Z początku nie było możliwe wydzielenie określonych środków, ale władze szkoły nie uwierzyły w to wytłumaczenie.

Warto zauważyć, że inne szkoły regionie też odczuły ten problem. Choć wytłumaczenie, jakim jest zmaganie się z kryzysem, jest uzasadnione, to nie można zapomnieć o konsekwencjach, jakie może mieć taka sytuacja.