Burmistrz Gryfic domaga się usunięcia hulajnóg firmy Quick Polska z terenów miejskich

W związku z nieoczekiwanym pojawieniem się hulajnóg w mieście, burmistrz Gryfic postanowił wezwać firmę Quick Polska do natychmiastowego usunięcia wszystkich urządzeń. Firma, której siedziba znajduje się w Gdyni, bez porozumienia z lokalnymi władzami rozstawiła hulajnogi na terenie miasta, co wywołało kontrowersje i spowodowało oficjalną reakcję ze strony gminy Gryfice.

6 września, w środę rano, mieszkańcy Gryfic zauważyli, że ich miasto zostało „zaatakowane” przez wynajmowane elektryczne hulajnogi firmy Quick. Jak się okazało, urządzenia zostały rozmieszczone na terenach miejskich bez uprzedniego uzgodnienia z gminą.

Odpowiedź ze strony burmistrza Gryfic, Andrzeja Szczygła, nie była wyrozumiała. Wydał on komunikat, w którym zażądał od firmy Quick Polska natychmiastowego usunięcia hulajnóg. Burmistrz podkreślił również, że firma działała bezprawnie, nie tylko rozstawiając urządzenia na obszarze pasa drogowego bez wcześniejszego kontaktu z gminą, ale także bez uzyskania odpowiednich zgód.