Coroczne spotkanie wigilijne w Komendzie Powiatowej PSP w Gryficach – podsumowanie

Pierwsze światełka na choince zaświeciły, a to oznacza, że w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Gryficach zorganizowano tradycyjne spotkanie wigilijne. Jak co roku, tym razem nie zabrakło Starosty Gryfickiego, Ryszarda Chmielowicza, który pojawił się na spotkaniu wspólnie ze swoim zastępcą, Waldemarem Wawrzyniakiem oraz radnym Pawłem Bereżnickim. Ich obecność dodatkowo podkreśliła znaczenie tego wydarzenia.

Komendant Powiatowy PSP, brygadier Andrzej Gołdyn, przywitał wszystkich zgromadzonych na tym uroczystym spotkaniu. Następnie głosu użyczył sam Starosta Gryficki, Ryszard Chmielowicz. Przemawiali też Wicestarosta Waldemar Wawrzyniak oraz Paweł Bereżnicki, Przewodniczący Powiatowej Komisji Prawa, Bezpieczeństwa i Administracji. Każdy z nich wyraził swoje serdeczne podziękowania za niezłomną służbę i zaangażowanie strażaków w minionym roku. Nie zapomnieli również skierować do wszystkich zebranych gorących życzeń na nadchodzący okres świąteczny.

W dalszej części spotkania, tradycyjnie nastąpiło łamanie się opłatkiem. Ten symboliczny gest stanowi piękne zwieńczenie oficjalnej części spotkania i wprowadza atmosferę prawdziwej wigilii. Wszyscy zebrani mieli również możliwość skosztowania przygotowanego z tej okazji poczęstunku.