Czesław Hoc – Lekarz, Poseł i Kandydat na Prezydenta Kołobrzegu

Czesław Hoc, wybitny lekarz endokrynolog, obecny poseł z ramienia PiS oraz kandydat na stanowisko prezydenta miasta Kołobrzeg, stawia pytanie – dlaczego właśnie ja? Jego zaangażowanie polityczne jest imponujące – pięć kadencji zostało spędzone w polskim Sejmie, a jedna z nich była w Parlamencie Europejskim. Przedtem pełnił funkcję radnego na poziomie powiatu i sejmiku. Aktualnie Czesław Hoc jest posłem X kadencji. Wielu mogłoby powiedzieć, że to więcej niż wystarczające doświadczenie polityczne.

Jednakże, nie tylko w polityce miał okazję zyskać doświadczenie. Jest również specjalistą medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Jego medyczna ścieżka zawodowa obejmuje pracę w oddziale kardiologicznym oraz służbę jako lekarz karetki „R” w ratownictwie medycznym przez wiele lat.

Obecnie nadal aktywnie pracuje jako endokrynolog w Przyszpitalnej Poradni Endokrynologicznej. Więc dlaczego Czesław Hoc postanowił kandydować na stanowisko prezydenta Kołobrzegu? W jego dotychczasowej karierze, wartości były zawsze nieodłącznym elementem. Pokora, empatia, służba, misja, drugi człowiek są dla niego najważniejsze, co potwierdza dewiza „Bóg, Honor, Ojczyzna i Rodzina”.

46 lat szczęśliwego małżeństwa dodatkowo umocniło poczucie wierności w życiu codziennym i pokoleniowym. Jako polityk, współtworzył wiele inwestycji i przedsięwzięć dla dobra miasta Kołobrzeg oraz całej Ziemi Zachodniopomorskiej. Ponadto, w dziedzinie służby zdrowia wprowadził wiele inspirujących zmian i interwencji poselskich mających na celu poprawę jakości ochrony zdrowia.