Czy przed Mrzeżynem powstanie park rozrywki?

W Polsce nie ma aż tak wielu parków rozrywki, jak byśmy chcieli. A szkoda, bo jest to świetny sposób na wzbogacenie lokalnej gospodarki. Turyści zostawiają w takich miejscach bardzo dużo pieniędzy, co przekłada się bardzo korzystnie na wysokość regionalnych finansów.

Można więc powiedzieć, że istnieje pewne zapotrzebowanie na parki rozrywki, ale trudno zdecydować, gdzie najlepiej jest postawić. Okazuje się, że świetnym miejscem na to będzie województwo zachodniopomorskie, a konkretnie mówiąc powiat gryficki. Czy padnie na Mrzeżyn?

Spółka Ptak S.A. zaciera ręce

Inicjatorem budowy nowego parku rozrywki jest spółka Ptak S.A. Jest ona właścicielem już jednego podobnego obiektu. Chodzi o „Mandorię pod Łodzią”. Na ten moment istnieje już wstępna koncepcja, choć nie ma konkretnych planów. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z zamysłem, to pierwszy etap realizacji inwestycji ma się rozpocząć już za trzy lata.

Taka inwestycja nie może się udać bez sporządzenia odpowiedniego planu zagospodarowania przestrzennego. Musi się to odbyć w porozumieniu z władzami gminy Trzebiatów.