Dofinansowanie na modernizację oświetlenia ulicznego dla pięciu gmin z powiatu gryfickiego

Rząd Polski ogłosił rezultaty dziewiątej edycji programu 'Rozświetlamy Polskę’, a wśród beneficjentów znalazło się pięć gmin z powiatu gryfickiego. Program ten ma na celu unowocześnienie systemu oświetlenia, co przekłada się na zwiększenie efektywności energetycznej poprzez redukcję zużycia energii potrzebnej do oświetlenia.

W ramach tego programu, pięć gmin z powiatu gryfickiego otrzymało dodatkowe fundusze. Przyznane wsparcie finansowe stanowi 80% wartości całkowitego projektu, podczas gdy pozostałe 20% pochodzi od samorządu lokalnego.

Gmina Trzebiatów otrzymała fundusze na unowocześnienie systemu oświetlenia ulicznego na swoim terenie, które wynoszą 420 000 zł. Gmina Płoty otrzymała wsparcie w wysokości 1 077 100 zł na modernizację infrastruktury oświetleniowej na obszarze miasta i gminy. Karnice, kolejna gmina z listy beneficjentów, użyje przyznanych 471 200 zł na wymianę starych lamp na nowe, energooszczędne oprawy oświetleniowe.

W Gminie Rewal przeprowadzona będzie modernizacja infrastruktury oświetleniowej dzięki funduszom w wysokości 988 000 zł. Gmina Brojce z kolei zainwestuje przyznane 478 800 zł w wymianę nieefektywnych energetycznie opraw oświetleniowych na nowoczesne diody LED.