Druga wirtualna strzelnica w powiecie kołobrzeskim uruchomiona w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich

W Kołobrzeskim Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich doszło niedawno do rozpoczęcia działalności wirtualnej strzelnicy. To już druga tego typu instalacja w powiecie, z wcześniejszą znajdującą się w Zespole Szkół w Gościnie. Oficjalne otwarcie strzelnicę miało miejsce kilka dni temu. Koszt związany z jej zainstalowaniem wyniósł 215 tysięcy złotych, z czego aż 172 tysiące złotych zostało ufundowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Kierując się założeniami Ministerstwa Obrony Narodowej, uczniowie szkół ponadpodstawowych powinni poszerzać swoje umiejętności strzeleckie poprzez korzystanie z różnorodnych rodzajów broni i praktykowanie strzelania w rozmaitych warunkach, naśladujących te naturalne. W pełni bezpieczny symulator, który został zakupiony do tego celu, zamiast prawdziwej amunicji wykorzystuje laserowy promień. Symulowane egzemplarze broni krótkiej i długiej mają identyczną wagę co autentyczne modele. Generują one głośny dźwięk podczas strzału, a także odwzorowują realistyczny odrzut.

Wirtualna strzelnica oferuje szereg programów, zarówno statycznych jak i dynamicznych, realizowanych w różnej ilości światła. System ten został stworzony z myślą o celach cywilnych, bazując na podobnym rozwiązaniu stosowanym w wojsku. Otwarta niedawno strzelnica w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich ma być dostępna dla wszystkich uczniów kołobrzeskich szkół średnich.