Festiwal "Mniejszości pod polską flagą" przenosi się do malowniczego Trzebiatowa

Trzebiatów, malownicze miasteczko położone nad rzeką Regą, w najbliższą niedzielę stanie się miejscem, gdzie kultura spotka się z historią. Miasto to gościć będzie Festiwal „Mniejszości pod polską flagą”, który zapewni mieszkańcom i turystom mnóstwo atrakcji oraz okazję do zgłębienia kultury mniejszości narodowych zamieszkujących ten region.

Jak zdradza Marta Górska, reprezentantka Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, stoiska festiwalowe będą eksponować różnorodność kulturową. Obecne tam będą elementy ukraińskiej i niemieckiej kultury, a także nie zabraknie stoiska prezentującego bogactwo smaków kuchni polskiej.

Przygotowane są również atrakcje z myślą o duchowym i fizycznym dobrym samopoczuciu gości. W Ogrodach Pałacowych odbywać się będą koncerty i prelekcje, a także wystawa. Jednak to nie wszystko – przewidziane jest również miejsce do rozmów na temat wielokulturowości, sytuacji w Trzebiatowie oraz współpracy z mniejszościami – mówi Marta Górska.

W wielobarwnej atmosferze festiwalu można będzie zanurzyć się już w najbliższą niedzielę, w godzinach od 13 do 16.30. Dodatkowym atutem jest fakt, że na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. To doskonała okazja do przeżycia niezapomnianych chwil i odkrycia różnorodności kulturowej naszego regionu.