Interwencja straży pożarnej i pogotowia gazowego w Mrzeżynie z powodu zapachu gazu

Dziś rano, na ulicy Nadmorskiej w miejscowości Mrzeżyno, która jest częścią gminy Trzebiatów, doszło do interwencji służb ratowniczych, w tym straży pożarnej i pogotowia gazowego. Powodem działania tych jednostek była obecność zapachu gazu, który został wyczuwalny w pobliżu jednego z lokalnych apartamentowców.

Zgłoszenie o niepokojącym zapachu gazu napłynęło do strażaków tuż po godzinie 10:00. Sytuacja miała miejsce na terenie jednego z budynków mieszkalnych usytuowanym przy ulicy Nadmorskiej w Mrzeżynie.

Kapitan Łukasz Góralski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach, wyjaśniał szczegóły tej sytuacji. Jak informuje, okazało się, że źródłem zapachu były butle z gazem. Te, jak się okazało, były opróżniane przez pracowników jednej z firm budowlanych.

Mimo zaistnienia sytuacji, która wymagała interwencji służb ratowniczych, nie odnotowano żadnych incydentów ani osób poszkodowanych. Przeprowadzone pomiary nie wykazały też żadnego zagrożenia związanego z obecnością gazu. W działaniach interwencyjnych udział brały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Mrzeżyna, Wodnej Straży Pożarnej z Trzebiatowa oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach.