Kamil Grosicki i Grzegorz Krychowiak wracają do reprezentacji Polski na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy

Do składu reprezentacji Polski na zbliżające się mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi i Albanią, został powołany przez Fernando Santosa, portugalskiego selekcjonera, Kamil Grosicki. Piłkarz Pogoni Szczecin otrzymał swoje pierwsze powołanie do kadry narodowej pod wodzą tego trenera.

Grosicki, który jest wychowankiem Pogoni Szczecin, ma na swoim koncie 88 występów w reprezentacji Polski, podczas których zdobył 17 goli. Ostatni raz miał okazję reprezentować biało-czerwone barwy w grudniu poprzedniego roku, kiedy to Polacy przegrali z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata. Wówczas drużyną kierował Czesław Michniewicz.

W składzie na nadchodzące mecze znajduje się również Grzegorz Krychowiak, były piłkarz Stali Szczecin i wychowanek Orła Mrzeżyno. Na liście powołanych znaleźli się ponadto Kacper Kozłowski i Adrian Benedyczak, dawniej związani z Pogonią Szczecin. Benedyczak, obecnie występujący w Parmie we Włoszech, ma szansę zadebiutować w polskim zespole narodowym.

Pierwsze spotkanie biało-czerwonych odbędzie się 7 września na Stadionie Narodowym w Warszawie przeciwko drużynie z Wysp Owczych. Trzy dni później, na stadionie w Tiranie, nasi piłkarze będą mierzyć się z reprezentacją Albanii.