Katastrofalny wypadek drogowy niedaleko Mirosławic – trzy osoby poszkodowane

W rejonie miejscowości Mirosławice, które należy do gminy Trzebiatów, w niedzielny poranek doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Audi, samochód osobowy, z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn uderzył potężnie w drzewo rosnące przy trasie, co skutkowało jego wyjechaniem z drogi. Tragicznym skutkiem tego zdarzenia były obrażenia odniesione przez wszystkie osoby znajdujące się w aucie.

Informacje na temat tragicznego incydentu, który miał miejsce zaraz przed godziną siódmą rano tego niedzielnego dnia, podał kpt. Łukasz Góralski, pełniący funkcję rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach.

Poszkodowane w wyniku zderzenia ze drzewem zostały trzy osoby podróżujące samochodem. Wśród nich była 22-letnia kobieta, która odniosła uraz dolnej części ciała. 42-letni mężczyzna doznał obrażeń głowy oraz kończyny górnej. Również 30-latek ucierpiał na skutek urazu głowy i klatki piersiowej.

Natalia Dorochowicz, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Pomorskiego Ratownictwa w Szczecinie, przekazała informacje na temat dalszych losów poszkodowanych. Po podjęciu niezbędnych działań medycznych na miejscu wypadku, wszyscy pacjenci zostali przewiezieni do szpitala.

Droga była zablokowana przez jakiś czas ze względu na działania służb ratunkowych. Akcję prowadziły cztery zastępy straży pożarnej, obsługa pogotowia ratunkowego oraz policja.