Kierunek przyszłości wyznaczony przez fundamenty chrześcijaństwa – zachęta biskupa Zbigniewa Zielińskiego w kierunku diecezji bydgoskiej

Biskup koszalińsko-kołobrzeski, Zbigniew Zieliński, podczas spotkania z wiernymi diecezji bydgoskiej, przesłał im gorący apel o kroczenie ku lepszej przyszłości, która ma być zbudowana na solidnych fundamentach chrześcijańskich wartości.

W Bazylice Konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu zgromadziło się ponad 900 osób, które przybyły, aby wyrazić szczere podziękowanie za dwudziestolecie strukturalnego istnienia Kościoła nad Brdą. Biskup Zieliński przypomniał zgromadzonym, że ich pielgrzymka stanowi jedną z trzech, obok tych do Gniezna i Pelplina, które są źródłem powstania diecezji bydgoskiej. Podkreślił, że to właśnie za dar lokalnego Kościoła oraz św. Jana Pawła II, który ustanowił tę diecezję, składają dzięki.

Zgodnie z słowami ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego, powrót do korzeni jest swego rodzaju reminiscencją, przypominającą o źródle, z którego czerpie siły „żywotny Kościół Bydgoski”. Biskup Zieliński wskazał na szczególne znaczenie obecnego roku dla Kościoła, podkreślając, że jest to czas, gdy wspominana jest postać św. Ottona z Bambergu, zwanej chrzcicielem Pomorza. To właśnie jego misja chrystianizacyjna obchodzi 900. rocznicę. Biskup dodał również, że w przyszłym roku będzie miała miejsce 1025. rocznica chrztu mieszkańców Kołobrzegu, który odbył się w Budzistowie.