Mieszkańcy Pęzina i Trzebiatowa z gm. Stargard planują protest przeciwko karygodnemu stanowi dróg

Wśród mieszkańców Pęzina i Trzebiatowa, podlegających gminie Stargard, narasta frustracja spowodowana brakiem działań ze strony drogowców. Zdecydowali oni, że nie będą już dłużej czekać na poprawę sytuacji. Informują o zorganizowanym proteście, który ma miejsce w poniedziałek 18 marca, od godziny 14:00. Miejsce protestu to droga w Trzebiatowie.

Według relacji mieszkańców, droga, którą regularnie każdego dnia korzystają, jest w opłakanym stanie. Jak mówią, jej stan można określić jako katastrofalny.

Pani Maja z Trzebiatowa, która skontaktowała się z naszą redakcją z prośbą o interwencję, opowiada o stanie drogi. Twierdzi, że obecnie jest praktycznie nieprzejezdna, a dziury są już tak duże i liczne, że nie da się ich ominąć. Wyjaśnia też, że kierowcy zmuszeni są do poruszania się chodnikami, co stanowi zagrożenie dla pieszych. Dodaje, że wielu z nich decyduje się na objazdy polnymi drogami, które są niebezpieczne i nieprzejezdne w trudnych warunkach pogodowych.

Mieszkańcy tych wsi opowiadają również, że ta część drogi, którą zarządza powiat stargardzki, od lat nie była poddawana remontom. W ich opinii utrzymanie drogi sprowadza się jedynie do prowizorycznego zasypywania dziur przed wrześniowymi targami rolnymi w Barzkowicach.