Mocne wejście – politycy opozycji zapowiadają zmiany

W swoich publicznych deklaracjach przedwyborczych, liderzy opozycji wyraźnie zaznaczali, że w przypadku zdobycia władzy, przeprowadzą gruntowne zmiany na czołowych stanowiskach w państwowych instytucjach. Szczególnie pamiętna była konferencja prasowa w Gryficach, na której Artur Łącki, kandydat Koalicji Obywatelskiej, nie pozostawił złudzeń odnośnie do swoich planów. „Nieudacznicy z PiS zostaną usunięci” – zapowiadał głośno.

Z bliższym przyjrzeniem się aktualnej sytuacji politycznej, wszystko wskazuje na to, że opozycja, będąca teraz silnym frontem politycznym, jest bliska przejęcia sterów rządów. W szczególności Artur Łącki, który przed wyborami nie omieszkał obiecać gruntownych porządków w strukturach państwowych i spółkach Skarbu Państwa.

Podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości w Gryficach, na pierwszy plan wysunęła się Katarzyna Dyczyńska. Kobieta pełniła funkcję szefa lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz wspierała społecznie posła na sejm RP Michała Jacha. Dyczyńska pracowała również w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Gryficach, gdzie była odpowiedzialna za zakupy spożywcze i przyrządzanie posiłków dla podopiecznych. W swoich materiałach wyborczych podkreślała, że jest wykształconą pedagogiem.