Mural na ścianie nowej sali gimnastycznej: plany i pomysły dla SP3 w Kołobrzegu

Planowanie muralu na ścianie świeżo zbudowanej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej numer 3 stało się ostatnio tematem do dyskusji. Łukasz Zięba, który informował naszą redakcję o tej inicjatywie, podkreślał, że idea powstała z propozycji mieszkańców. Ci mieli na myśli, że sztuka na dużej skali mogłaby nadać to miejsce żywego charakteru i urozmaicić krajobraz. Byłoby to oczywiście zrealizowane we współpracy z miejskim architektem.

Z pewnością wszyscy przyznają, że w Kołobrzegu mamy już kilka murali przyciągających wzrok. Możemy tu wymienić między innymi tę na ulicy Koszalińskiej obok KSM, czy ten na fasadzie muzeum na Narutowicza. Ewa Pełechata, wiceprezydent miasta, również odniosła się do proponowanego muralu. Podkreśliła, że taki plan istnieje, ale prawdopodobna realizacja nastąpi dopiero w przyszłym roku.

W kwestii tego muralu niedawno odbyło się spotkanie zespołu zajmującego się przestrzenią publiczną, podczas którego dyskutowano o tej specyficznej ścianie. Na ten moment miejski plastyk jest w trakcie tworzenia konkursu na projekt muralu, który ma ozdobić budynek przy ulicy Słowińców.