Nieuniknione komplikacje drogowe w zachodniej części Kołobrzegu z powodu remontu

Zachodnia część miasta Kołobrzeg zmagając się z istotnymi przeszkodami dla kierowców, wszystko to za sprawą gruntownego remontu ulicy Jedności Narodowej, głównej arterii komunikacyjnej w tej okolicy. Wykonawca modernizacji zainaugurował swoją pracę od strony przejazdu kolejowego na skrzyżowaniu z ulicami Solną i Żurawią. W wyniku tych prac wyłączony z ruchu został fragment drogi o długości około 250 metrów. Kierowcy są zmuszeni korzystać z trasy objazdowej, którą można pokonać przez ulice Bałtycką i Rybacką lub Jasną i Sienkiewicza.

Takie rozplanowanie ruchu będzie obowiązywało przez około dwa i pół miesiąca. Natomiast cały projekt, który jest realizowany przez powiat, obejmuje trasę aż do skrzyżowania z ulicą Wylotową, gdzie planowane jest budowa ronda.

Jednak to nie koniec utrudnień dla mieszkańców zachodniego Kołobrzegu. Na kolejnym odcinku ulicy Jedności Narodowej prace modernizacyjne prowadzi już Urząd Miasta. W tym miejscu również napotkamy na problemy z ruchem drogowym, a ulica jest niedostępna na wysokości ulicy Sobieskiego.

Całe przemiany drogowe, które dotyczą zachodniej części miasta, dobiegną końca dopiero wiosną.