Odznaczenia za 50 lat małżeństwa wręczone w Pałacu nad Młynówką

Z okazji wyjątkowego jubileuszu półwiecza wspólnego życia, znane jako Złote Gody, w Pałacu nad Młynówką zorganizowano uroczystość. Podczas ceremonii, której gospodarzem były władze Trzebiatowa, parom obchodzącym ten niezwykły jubileusz wręczono medale jubileuszowe od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Decyzję o nadaniu medali za pięć dekad pożycia małżeńskiego podjął Prezydent RP, działając na wniosek burmistrza Trzebiatowa. Ostatecznie odznaczeni zostali małżonkowie z 29 par, które są mieszkańcami miasta i gminy Trzebiatów. Wszystkie zaszczycone pary zawarły swoje związki małżeńskie w 1973 roku, a więc świętowały swoje Złote Gody w 2023 roku.

Grzegorz Olejniczak, wiceburmistrz Trzebiatowa, podkreśla wyjątkowy charakter tej uroczystości. Stwierdził, że jest to moment pełen wzruszeń, ponieważ nie każde małżeństwo doczeka takiego jubileuszu. Dodał, że każda para obchodząca Złote Gody jest powodem do radości, ponieważ stanowi dowód na to, że rodziny – fundament naszej społeczności – prosperują dobrze.

Przedstawiciel władz gminy skierował do jubilatów ciepłe życzenia. Wyraził nadzieję, że będą oni obchodzić jeszcze wiele kolejnych jubileuszy, zawsze w dobrym zdrowiu, szczęściu i bliskim otoczeniu swoich najbliższych.

Jedną z par, które otrzymały medal za długoletnie pożycie małżeńskie, byli Maria i Jan Buława. Pani Maria wyraziła radość z otrzymanego odznaczenia i podkreśliła, że są szczęśliwi mogąc być razem i pokonywać wszelkie trudności. Pan Jan natomiast podszedł do sytuacji z humorem, mówiąc, że kluczem jest wybór odpowiedniej żony. Jednak przede wszystkim podkreślił, że fundamentem każdego małżeństwa powinny być zaufanie i wzajemny szacunek.