Pożar w Brojcach: Dwie osoby trafiły do szpitala

W minionym dniu, konkretnie wczoraj wieczorem, doszło do zdarzenia, które zburzyło spokój mieszkańców Brojc. Wybuchł tam pożar, który zniszczył jedno z mieszkań. W wyniku tej tragedii, dwie osoby musiały zostać przewiezione do szpitala.

Zgłoszenie o wybuchu pożaru w jednym z mieszkań wielorodzinnego budynku przy ulicy Brzozowej wpłynęło do służb ratowniczych około 20:40. Służby pożarnicze podjęły natychmiastowe działania – na miejsce skierowane zostały trzy zastępy ze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Gryfice i dodatkowo dwa z lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej Brojce.

Kpt. Łukasz Góralski, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach, wyjaśnił, że przyczyną pożaru było nieostrożne obchodzenie się z ogniem w jednym z pokojów. Zarówno akcja gaśnicza jak i ewakuacja przebiegły sprawnie – ogień został szybko opanowany i ostatecznie ugaszony.

Niestety, pomimo szybkiego i sprawnego działania straży pożarnej, dwie osoby doznały obrażeń. Paulina Heigel, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, poinformowała, że 63-letnia kobieta i 68-letni mężczyzna musieli zostać przewiezieni do szpitala z powodu ekspozycji na szkodliwe działanie dymów pożarniczych. Na szczęście, oboje byli przytomni, stabilni i nie odnieśli poparzeń.