Prezydent Kołobrzegu docenia i wspiera lokalne talenty sportowe

Prezydent Kołobrzegu podjęła decyzję o uhonorowaniu 15 sportowców, którzy zasłużyli na uznanie poprzez swoje wyjątkowe osiągnięcia w różnych dziedzinach sportu, w tym łucznictwie, lekkoatletyce, kolarstwie, szachach, zapasach, siatkówce plażowej, kartingu i karate. Celem tej inicjatywy jest promocja i wsparcie lokalnych talentów sportowych, a dofinansowanie w formie stypendiów pochodzi z budżetu Miasta Kołobrzeg i wynosi 54.000,00 zł. Dodatkowo, 12 spośród tych osób zostało uhonorowanych nagrodami finansowymi oraz rzeczowymi za swoje imponujące rezultaty osiągnięte zarówno na scenie krajowej jak i międzynarodowej.

Zwycięzcą stypendium sportowego jest Joanna Nowicka z Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Łuczników MEWA. Jest ona trenerką i brązową medalistką olimpijską z Atlanty (1996 r.), która swoim zaangażowaniem i umiejętnościami trenerskimi przyczyniła się do zdobycia przez jej podopiecznych 7 medali Mistrzostw Polski w łucznictwie.

Aleksander Czachorowski z Uczniowskiego Klubu Sportowego OPP Powiat Kołobrzeski jest srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej i otrzymał on również stypendium sportowe. Julia Antolak z Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo, zdobywczyni dwóch medali Mistrzostw Polski w szachach, również znalazła się na liście laureatów.

Wśród nagrodzonych znalazł się także Jan Gardzielik z Klubu Sportowego Racing Ragazzi Kołobrzeg, który wywalczył trzecie miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski w kategorii Baby Rok. Zdzisław Giza, trener sportowy z Kołobrzeskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego Sztorm, na liście laureatów znalazł się dzięki sukcesom swoich podopiecznych w skoku wzwyż i rzucie oszczepem.

Paweł Falko z Klubu Sportowego Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI, którego zawodnicy zdobyli dwa medale na Mistrzostwach Świata IKO World So – Kyokushin, także został wyróżniony przez Prezydenta Miasta Kołobrzeg.