Problem z oświetleniem ulicznym w Trzebiatowie na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Kościuszki

W ostatnich dniach, mieszkańcy Trzebiatowa napotykają na utrudnienia związane z oświetleniem ulicznym na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościuszki. Okazało się, że odpowiedzialne za to jest uszkodzenie przewodu zasilającego lampy.

Sytuacje, w których oświetlenie na wspomnianym skrzyżowaniu przestaje funkcjonować, zdarzają się mimo prowadzenia prac naprawczych. Dlaczego tak się dzieje? Czy powtarzające się awarie mogą mieć jedno źródło?

– To już nie pierwszy raz, kiedy musimy zgłosić problem z oświetleniem w tym miejscu do operatora sieci. W ostatni wtorek dotarły do nas informacje, które mogą rzucić światło na tę sprawę. Okazało się, że przewód zasilający jest uszkodzony nie tylko w jednym, ale aż trzech miejscach. Teraz czekamy na ruch ze strony firmy Enea, która posiada prawa do tego oświetlenia. Chcielibyśmy wiedzieć, czy planują oni wprowadzić awaryjne zasilenie lub też może podjąć się naprawy uszkodzonej sieci podziemnej – podkreślił Jacek Domański, dyrektor ZDGiGK w Trzebiatowie, w rozmowie z naszą redakcją.