Reprezentacyjne zmagania polskich piłkarzy – kto następny po Krychowiaku?

Grzegorz Krychowiak, były wychowanek klubu Orzeł Mrzeżyno oraz zawodnik Stali Szczecin, poprzestał na swojej karierze w reprezentacji Polski w piłce nożnej. Krychowiak, teraz mający 33 lata, miał na swym koncie sto występów w drużynie narodowej i zdobył pięć bramek.

Po ogłoszeniu decyzji przez Grzegorza Krychowiaka, zarówno media jak i kibice zaczęli snuć przypuszczenia na temat tego, który z zawodników poinformuje jako kolejny o zakończeniu swojej reprezentacyjnej kariery. Wśród możliwych nazwisk pojawiają się 35-letni Kamil Grosicki oraz Kamil Glik.

Kamil Grosicki, obecnie występujący jako pomocnik w Pogoni Szczecin, podkreśla jednak, że on i jego przyjaciel – Kamil Glik – nadal pragną reprezentować Polskę na boisku. Grosicki podkreślił bliskość swojej relacji z Glikiem, mówiąc: „To jest mój przyjaciel, z którym gramy w reprezentacji od 15 lat i utrzymujemy przyjazne stosunki. Często spędzamy wakacje razem z naszymi rodzinami. Znam znaczenie reprezentacji zarówno dla niego jak i dla mnie. Jesteśmy z tego samego rocznika, 1988. Mimo obecnych trudnych czasów w reprezentacji, nie zamierzam się poddawać. Chcę dalej walczyć i będziemy robili wszystko, aby znów do niej wrócić. Wszystko teraz zależy od trenera.”

Kamil Glik, który niedawno, bo w minioną sobotę zadebiutował w Cracovii Kraków, ma na swoim koncie 103 mecze w barwach drużyny narodowej. Z kolei Kamil Grosicki wystąpił dotychczas w 90 spotkaniach reprezentacji Polski.