Sposoby na relaks i odprężenie w Mżerzynie

Mżerzyno to niewielka miejscowość położona w pobliżu Rogowa i Dźwirzyna, w gminie Trzebiatów. Tutaj do Bałtyku uchodzi rzeka Rega. U ujścia rzeki znajduje się port morski.

Jak wypocząć i zrelaksować się w Mżerzynie? – to warto wiedzieć

Port spełnia funkcję morskiego przejścia granicznego, odprawiane są tu polskie statki rybackie. To jeden z najbardziej nowoczesnych portów na zachodnim wybrzeżu.

Plaża w Mżerzynie jest piękna, szeroka, czysta. Nie ma tutaj tłumów, Mżerzyno jest niewielką miejscowością. Można tu jeszcze znaleźć zaciszne miejsca, z dala od wielkich kurortów i od tłumów. Ukształtowanie terenu jest dość zróżnicowane. Zabudowania Mżerzyna znajdują się na wysokości 1-3 m n.p.m. Od Bałtyku oddzielają je wydmy, które po zachodniej stronie rzeki Regi dochodzą do wysokości nawet 10 m, po wschodniej ok. 5 m n..p.m. Mżerzyno ma doskonały klimat do leczenia schorzeń górnych dróg oddechowych i schorzeń tarczycy.

Atrakcje dla turystów którzy chcą się zrelaksować

  • Nadmorski mikroklimat, bliskość szerokiej plaży
  • Rejsy po Bałyku organizowane z portu w Mżerzynie
  • Spływy kajakowe rzeką Regą z Trzebiatowa do Mżerzyna
  • Liczne trasy turystyczne piesze i rowerowe – w Mżerzynie jest wiele wypożyczalni rowerów
  • Sosnowy Bór Bażynowy. Jest to rezerwat przyrody – oszałamiający zapach sosen rosnących na nadmorskich wydmach
  • Możliwość wędkowania w morzu, rzece oraz w jeziorze Resko
  • Aquapark w hotelu Zalewski SPA otwarty dla gości z zewnątrz

Architektura

Miłośnicy zabytków zainteresują się z pewnością neoromańskim kościołem św. Piotra i Pawła zbudowanym przez Niemców w 1912 roku. Był to wówczas kościół ewangelicki. Od 1945 roku pełni funkcję świątyni rzymskokatolickiej. We wnętrzu można oglądać mozaiki o tematyce morskiej oraz z wizerunkami św. Piotra i św. Pawła. Tuż za kościołem rozciąga się nadmorski pas wydm porośnięty sosnami.