Uroczystość wręczenia nagród w 5. edycji konkursu kaligraficznego w Trzebiatowie

W Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie Marzena Domaradzka, burmistrz miasta, uhonorowała zwycięzców konkursu kaligraficznego. W uroczystości, która odbyła się w poniedziałek, laureaci zostali obdarowani piórem jako symbol ich mistrzostwa. Nie tylko oni otrzymali prezenty – wszyscy uczestnicy także zostali nagrodzeni za udział. Mimo stresu towarzyszącego temu wydarzeniu oraz konieczności skupienia, uczestnicy przyznali, że to nie była łatwa próba. Zgodnie z tym, co podkreśliła burmistrz Domaradzka, umiejętność kaligrafowania i estetycznego pisania ma ogromną wartość w dzisiejszych czasach, kiedy dominują tablety i inne urządzenia elektroniczne.

Marzena Domaradzka, burmistrz Trzebiatowa, na ceremonii wręczenia nagród w Szkole Podstawowej nr 1 podkreśliła znaczenie tego konkursu kaligraficznego dla młodych talentów. Ponad 100 uczniów z dwóch szkół w Trzebiatowie wzięło udział w tej pisemnej rywalizacji. Komitet organizacyjny konkursu wyłonił dwóch laureatów i przyznał cztery wyróżnienia.

Irena Wasilewska, współorganizatorka wydarzenia, podkreśliła, że był to już piąty rok organizacji konkursu kaligraficznego o pióro burmistrza Trzebiatowa. Konkurs składał się z dwóch kategorii: dla uczniów od 4 do 6 klasy oraz dla uczniów 7 i 8 klasy. Tradycyjnie, dwie osoby zostały wybrane jako laureaci i otrzymały pióra, a czterej uczestnicy zdobyli wyróżnienia.

Jednak początki tego konkursu nie były łatwe. Współorganizatorka Irena Wasilewska miała pewne obawy co do tego, czy jakiekolwiek osoby zdecydują się na udział, ponieważ kaligrafia jest często uważana za umiejętność przestarzałą. Jednak ku jej zaskoczeniu, mimo panującej ery smartfonów i komputerów, uczniowie chętnie angażowali się w tego typu konkursy. Udowodnili, że potrafią skupić się i tworzyć niesamowite dzieła piśmienne.