Wybory do samorządu Kołobrzegu: Bogdan Błaszczyk ponownie na stanowisku przewodniczącego

Rozpoczynająca prace nowo wybrana Rada Miasta w Kołobrzegu, zgromadziła się w poniedziałek na swoim inauguracyjnym spotkaniu, podczas którego miały miejsce wybory prezydium. W ich wyniku, funkcję przewodniczącego Rady Miasta utrzymał Bogdan Błaszczyk. Kamil Barwinek również nie zmienił swojego stanowiska i nadal będzie pełnił rolę wiceprzewodniczącego. Przemysław Kiełkowski to pierwszoklasista prezydium, który zadebiutuje na tym stanowisku. Zatwierdzono również pensję dla Anny Mieczkowskiej, która sprawuje funkcję prezydenta Kołobrzegu.

Podczas inauguracyjnego zebrania, które odbyło się w poniedziałek, radni złożyli swoje śluby a następnie przeprowadzili tajne głosowanie, na mocy którego 77-letni Bogdan Błaszczyk został ponownie wybrany na stanowisko przewodniczącego. Był on jedynym kandydatem popieranym przez dwa spośród czterech nowo powstałych klubów radnych – „Tak dla Kołobrzegu” oraz „Wspólnota Samorządowa” (obejmujące radnych, którzy kandydowali w wyborach samorządowych z Komitetu Wyborczego Wyborców Anny Mieczkowskiej „Tak dla Kołobrzegu”). Błaszczyk zdobył 20 na 21 możliwych głosów.

Błaszczyk, na co dzień pracuje jako nauczyciel i nieprzerwanie od 2006 roku pełni funkcję radnego. W przeszłości był przewodniczącym komisji, wiceprzewodniczącym Rady Miasta oraz przewodniczącym w poprzedniej kadencji. Przedtem, w latach 1994–2001, piastował funkcję radnego oraz członka zarządu miasta Kołobrzeg. W latach 1998-2001 pełnił funkcje wiceprezydenta Euroregionu Pomerania oraz prezydenta Kołobrzegu. Reprezentował również Sojusz Lewicy Demokratycznej jako poseł IV kadencji.