Bezpłatna usługa odbioru poświątecznych choinek dla mieszkańców Kołobrzegu

Na terenie Kołobrzegu na pełnych obrotach funkcjonuje bezpłatny odbiór poświątecznych drzewek. Mieszkańcy tej miejscowości mają okazję pozbyć się swoich choinek nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Jeżeli chodzi o naturalne choinki, to powinny one zostać umieszczone w miejscach łatwo dostępnych, takich jak obszary w pobliżu pojemników na odpady. Jest to szczególnie istotne dla osób mieszkających w domach jednorodzinnych. Alternatywnie, drzewka mogą być pozostawione obok altan śmietnikowych czy też w innych miejscach przeznaczonych do gromadzenia odpadów, które są wskazywane przez administratora budynku. Należy pamiętać, że drzewka są klasyfikowane jako frakcja odpadów biodegradowalnych. Z tego powodu nie powinny mieć już żadnych ozdób oraz nie być zawinięte w worki foliowe czy też kartony.

W przypadku budynków wielorodzinnych, odbiór choinek jest realizowany poprzez specjalne kursy wyznaczone do tego celu. Natomiast dla domów jednorodzinnych, usługa ta jest świadczona raz w tygodniu, konkretnie w dniu piątkowym.