Choinki w Mrzeżynie już ubrane

We wtorek odbyło się dekorowanie choinek w Mrzeżynie i Rogowie. Teraz wyglądają one bardzo ładnie i dzięki nim można w pełni poczuć klimat świąt.

Choć Mrzeżyno jest miastem, które najchętniej odwiedza się w lecie, to nie można zapomnieć też o chłodniejszym okresie. W końcu to w zimie mamy najpiękniejsze białe święta czyli Boże Narodzenie.

Na początku w gminie Trzebiatów zapanowała pewna nierówność. Otóż udekorowano choinki w stolicy gminy, ale w mniejszych miejscowościach nie. Mieszkańcom bardzo się to nie spodobało, więc zaczęli się domagać dekoracji również u siebie. W końcu jednak władze uległy i zaplanowano dekorowanie drzewek w Mrzeżynie i Rogowie.

Dlaczego ubieramy choinkę?

Skąd się w ogóle wziął zwyczaj strojenia świątecznego drzewka? Po raz pierwszy pojawił się on w Niemczech w okolicach XVI wieku. Ozdabianie choinki bardzo spodobało się Francuzom a po czasie także brytyjskiej królowej Wiktorii. Gdy Brytyjczycy przejęli ten zwyczaj do siebie, to już po chwili pojawił się w praktycznie całej Europie o Ameryce.