Czemu Mrzeżyno jest tak oblegane przez turystów w sezonie wakacyjnym?

Polskie morze co roku przyciąga do siebie turystów nie tylko z naszego kraju, ale też tych z zagranicy. Nic w tym dziwnego! Piękne plaże, niepowtarzalny klimat, szum morza i dźwięki mew to wspomnienia, które każdemu kojarzą się z dzieciństwem, dlatego tak bardzo lubimy wracać. Jedną z często odwiedzanych nadmorskich miejscowości jest Mrzeżyno. Co można tam zobaczyć oraz jak spędzić czas?

Co robić w Mrzeżynie? – najpopularniejsze punkty turystyczne

Mrzeżyno to mała miejscowość w gminie Trzebiatów, w której znajdziemy piękną plażę, ale też port rybacki, który gwarantuje pyszne, świeże ryby.

Punkty turystyczne które oferuje Mrzeżyno

  • Port u ujścia Regi – przy porcie cumują małe statki rybackie oraz prywatne jachty. Ciekawe miejsce do odwiedzenia, szczególnie dla osób, które nie miały wcześnie kontaktu z tego typu miejscem.
  • Plaża w Mrzeżynie – cel każdego wczasowicza. Mrzeżyno posiada piękną, szeroką plażę, na której spokojnie można spełnić całkiem dużo czasu rozkoszując się szumem fal i blaskiem słońca.
  • Park linowy Mrzeżyno – park linowy to szczególna atrakcja szczególnie dla młodszego pokolenia. Ciekawa atrakcja, pozwalająca w aktywny i pełen adrenaliny sposób spędzić czas.
  • Pomnik Zaślubin Polski z Morzem – ciekawy pomnik upamiętniający wydarzenia z 17 marca 1945 roku. Jest to otoczony chorągwiami głaz, często odwiedzany przez licznych turystów.
  • Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła – ciekawa propozycja dla fanów architektury. Kościół z początku XX wieku to interesujące miejsce do zwiedzania, główny ołtarz uważany jest za szczególnie wart uwagi.

Polskie wybrzeże to z pewnością niezwykle urokliwe miejsce, a Mrzeżyno to miejscowość, która pozwoli nam się nim cieszyć! Wspaniała, szeroka plaża i spokojna okolica to klucz do udanego wypoczynku.

One thought on “Czemu Mrzeżyno jest tak oblegane przez turystów w sezonie wakacyjnym?

Dodaj komentarz