Intensywne działania straży pożarnej w Trzebiatowie

Wczesnym porankiem, przed siódmą godziną, strażacy z PSP Gryfice otrzymali wezwanie do interwencji na ulicy Zajazdowej w miejscowości Trzebiatów. Dyżurny operacyjny jednostki, kpt. Łukasz Góralski przekazał, że zgłoszenie dotyczyło niepokojącego zapachu gazu. Strażacy dokonali pomiaru za pomocą miernika, który jednak nie wykazał obecności niebezpiecznego gazu. Właściciel obiektu otrzymał zalecenie skontrolowania piecyka gazowego.

Po godzinie od pierwszego zdarzenia, około 8:00 rano, doszło do kolejnej interwencji służb ratunkowych. Tym razem wezwanie dotyczyło ulicy Rynek, również w Trzebiatowie. Straż pożarna wspólnie z medykami z pogotowia ratunkowego udzielili pomocy mężczyźnie, u którego stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia.

Nie był to jednak koniec działań służb ratunkowych w ostatnich dniach. Wczoraj wieczorem, po godzinie 22:00, na ulicy Lipowej w Trzebiatowie potrzebna była interwencja. Powodem był brak kontaktu z jednym z mieszkańców, co zaniepokoiło jego rodzinę. Paulina Heigel, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie, poinformowała, że ostatecznie mężczyzna otworzył drzwi, a nieodebranie telefonów było spowodowane snem i nie wymagało interwencji służb.