Nowy wóz strażacki dla OSP Mrzeżyno

W internecie można znaleźć nawet nagranie, na którym widzimy sznur pojazdów strażackich. Widać na nim, jak strażacy z ochotą przyjmują nowy pojazd, który pomoże im w przyszłych interwencjach.

Wniosek o nowy wóz strażacki OSP Mrzeżyno składało już w 2016 roku. Niestety nie udało się spełnić tej potrzeby przez bardzo długi czas. Mogło się wydawać, że nabycie tego pojazdu nigdy nie nastąpi, a jednak w końcu się udało.

Ochotniczą Straż Pożarną często traktuje się jako coś mniej istotnego niż państwową. W rzeczywistości jednak druhowie z OSP pełnią bardzo ważną rolę przy interwencjach. Dlatego jest to bardzo ważne, aby mieli dostęp do jak najlepszego sprzętu, wliczając w to zarówno pojazdy, jak i specjalny strażacki ekwipunek.

OSP Mrzeżyno chwali się nowym pojazdem

Do OSP Mrzeżyno trafił właśnie wóz strażacki marki Volvo. Dzięki napędowi na 4 koła oraz pojemności 3000 litrów wody, będzie świetnie się sprawdzał przy każdej interwencji. Ułatwi to przeprowadzanie wielu typowych dla strażaków czynności.

Niestety druhowie musieli się pofatygować samodzielnie po samochód. Nikt nie dostarczył im go do siedziby, więc trzeba było wysłać kilka osób, aby sprowadziły go z drugiego końca Polski. Ale jak widać – dla chcącego nic trudnego i samochód już znajduje się na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej Mrzeżyno.