Ochotnicza Straż Pożarna w Mrzeżynie pozyskała nową łódź pontonową typu RIB

W Mrzeżynie, służby straży pożarnej zyskały nowy sprzęt – jest to łódź pontonowa typu RIB produkowana przez Humber. Łódź ma długość 5,2 metra i jest wyposażona w silnik o mocy 90km. Dodatkowymi udogodnieniami są sonar, radio oraz system automatycznego sterowania silnikiem. Paweł Gołębiowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie, w rozmowie z nami podkreśla, że zdobycie tej łodzi było możliwe dzięki środkom zgromadzonym przez jednostkę.

Chociaż nowa łódź już jest w posiadaniu strażaków, nie jest jeszcze całkowicie gotowa do użytku. Wymaga jeszcze kilku drobnych napraw. Paweł Gołębiowski przyznaje, że łódź wymaga dalszych prac, ale jest pełen optymizmu. Planuje wysłać silnik na serwis a także dokonać sprawdzenia balonów.

Prezes OSP Mrzeżyno wyraża swoją nadzieję, że do sezonu letniego wszystkie prace zostaną zakończone i łódź zostanie wprowadzona do podziału bojowego. Zaznacza, że jednostka straży pożarnej podlegającej mu ma do czynienia z trzema różnymi zbiornikami wodnymi: morzem, rzeką i jeziorem. Jest przekonany, że nowa łódź sprosta wyzwaniom związanym z każdym z nich, służąc zarówno mieszkańcom jak i turystom.