Aktywny wypoczynek nad polskim morzem? Wybierz Mrzeżyno!

Ta piękna nadmorska miejscowość jest bardzo znana wśród turystów z całej Polski. Podczas letnich wakacji można tu wypocząć oraz spędzić aktywnie czas.

Mrzeżyno, czyli piękne plaże i długie ścieżki rowerowe

Mrzeżyno ma wiele do zaoferowania urlopowiczom, choć leży blisko takich miasteczek jak Dźwirzyno, Rewal czy Niechorze.

Plaże w Mrzeżynie

Port Morski w tej miejscowości rozdziela plażę na dwie części wschodnią i zachodnią, zwaną także wojskową ze względu na bliskie położenie jednostki wojskowej.

Każda ze stron jest piękna i piaszczysta, a w dodatku niezwykle szeroka. Część wschodnia jest bardziej turystyczna, bo po tej stronie znajduje się miasteczko, a zejścia na plażę są dużo gęściej położone. Latem na plaży jest rozstawiony Bar, który w nocy pełni rolę Dyskoteki. W zachodniej części zejścia są bardziej naturalne, a na plażę prowadza długie ścieżki biegnące przez las.

Drogi rowerowe w Mrzeżynie

Mrzeżyno jest częścią szlaku rowerowego biegnącego wzdłuż całego wybrzeża. Z miasteczka da się dojechać do Kołobrzegu, a ścieżka rowerowa w tą stronę jest bardzo wygodna i całkowicie wyasfaltowana. Biegnie wzdłuż drogi samochodowej.

W niedalekiej okolicy są inne piękne miasteczka takie jak Rogowo, Dźwirzyno oraz Grzybowo. Dzięki ścieżce rowerowej można je zwiedzić bez używania samochodu. Wybierając się w stronę zachodnią dojechać można do Pogorzelicy, a ta ścieżka prowadzi przez nadmorskie tereny leśne. Po środku trasy znajduje się słynny punkt widokowy na morze. Jest to miejsce odpoczynku przed dalszą trasą.

Mrzeżyno daje możliwość aktywnego wypoczynku dzięki świetnie przygotowanej infrastrukturze ścieżek rowerowych.