Kołobrzeska hala sportowa zamienia się w krainę bajek

Niezapomniane wydarzenie miało miejsce w Kołobrzegu, w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej. 28 października, sobota, przypominała raczej scenę z baśni niż zwyczajny dzień w mieście. To wszystko za sprawą konkursu pod tytułem „Świat bajek w piosence”, będącego pod patronatem Tomasza Tamborskiego, Starosty Kołobrzeskiego. Wyjątkowe wykonania artystów przeniosły publiczność do świata dziecięcych snów, emocji i wspomnień.

Kolorowe postacie, znane z takich bajek jak: „Mój brat niedźwiedź”, „Mulan”, „Barbie”, „Nasze magiczne Encanto”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Księżniczka i żaba”, „Herkules”, „Król lew”, „Kraina lodu”, „Merida waleczna”, „Aladyn”, „Dzwoneczek”, „Pocahontas”, „Piękna i bestia”, ”Mała syrenka”, „Anastazja”, „Dzwonnik z Notre Dame” pojawiły się na scenie. Wszyscy uczestnicy konkursu zadbali nie tylko o przygotowanie wspaniałych muzycznych opowieści, ale też o efektowne kostiumy i rekwizyty. Atmosfera była naprawdę bajkowa!

Całości dopełniała wyjątkowa scenografia, za którą odpowiadała Pani Beata Dąbrowska z sekcji plastycznej Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Przygotowane przez nią dekoracje zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie! Pomysłodawczyniami konkursu były podopieczne Pani Edyty Tetery z sekcji wokalnej, a prowadzenie konkursu powierzono niezastąpionemu Wojciechowi Czaplewskiemu. Za doskonałe nagłośnienie odpowiadał Dariusz Szmidt i jego firma „Echo”, od lat współpracujący z OPP.