Wakacyjne inwestycje w Pobierowie – deptak turystyczny w planach

Na mapie atrakcji turystycznych nadmorskiej miejscowości Pobierowo, niebawem pojawi się nowa perła. Jest to projekt budowy kilkusetmetrowego deptaku, który ma stać się doskonałym miejscem na spacery dla odwiedzających. Konstanty Tomasz Oświęcimski, wójt gminy Rewal, zapowiada, że realizacja tego przedsięwzięcia rozpocznie się latem przyszłego roku.

Planowany deptak zaprojektowany jest tak, aby łączył ulicę Jana z Kolna z ulicą Mickiewicza. Dzięki temu powstaną dwa centralne punkty wyjścia na plażę w Pobierowie. Ten niewielki dodatek do infrastruktury turystycznej miasta będzie stanowił świetną alternatywę dla tych, którzy chcieliby uniknąć tłoku panującego na głównej arterii Pobierowa – ulicy Grunwaldzkiej, potocznie nazywanej „Krupówkami Północy”. Spokojny spacer wzdłuż brzegu morza, otoczony pięknymi sosnami, stanie się możliwy dla każdego dzięki tej inwestycji – informuje Oświęcimski.

Budżet przeznaczony na realizację tej inwestycji wynosi 1,8 miliona złotych. To ambitny projekt, który ma na celu dalsze rozwijanie turystycznej oferty Pobierowa i z pewnością przyciągnie jeszcze więcej turystów do tej uroczej nadmorskiej miejscowości.