Popularne ciekawostki na temat polskich plaż nadbałtyckich

Urlop nad morzem to nie tylko opalanie i kąpiele w morzu. Wiele osób wybiera nadmorski klimat, aby podreperować swoje zdrowie. Morskie powietrze bywa zbawienne w leczeniu niektórych schorzeń.

Nadbałtyckie plaże – tego nie wiedziałeś

Duża ilość wdychanego nad Bałtykiem jodu poprawia odporność organizmu i wzmacnia układ immunologiczny dzięki działaniu wilgotnego powietrza.

Ponadto, sam relaks na plaży dostarcza nam wielu pozytywnych emocji i ma zbawienny wpływ na psychikę. Szum fal pozwala nam się wyciszyć i zrelaksować z dala od miejskiego zgiełku i problemów życia codziennego. Polskie plaże są jednymi z najpiękniejszych w Europie ze względu na swoją szerokość i piaszczystość. Ponadto, są względnie czyste w porównaniu z innymi europejskimi plażami.

Plaże na Półwyspie Helskim

Jest to pasmo plaż, które ciągnie się przez 35 kilometrów Mierzei Helskiej. Część z nich sąsiaduje z Morzem Bałtyckim, a część z Zatoką Pucką. Jest to najbardziej popularne miejsce w Polsce do uprawiania sportów wodnych. Mamy tam możliwość zamieszkania w przyczepie i cieszenia się prawdziwym nadmorskim życiem.

Plaża w Białogórze

To plaża dla osób, które pragną zaznać ciszy i spokoju. Plaża w Białogórze jest mniej oblegana niż większość tych znajdujących się nad Bałtykiem. Czyni ją to piękną i dziewiczą. Dodatkowo, jest oddzielona od zabudowań za pomocą szerokiego pasa lasu sosnowego. Dla rodzin z dziećmi jest wyznaczone strzeżone kąpielisko i zjeżdżalnia wodna.

Plaża w Kołobrzegu

Jest to idealne przepełnione licznymi atrakcjami. Z plaży w Kołobrzegu mamy możliwość wypłynięcia statkiem na krótką morską wycieczkę. Ponadto, będziemy mieli okazję zwiedzić latarnię morską i korzystać z możliwości spacerowania. Miłośnicy sportów wodnych mogą wypożyczyć sprzęt i cieszyć się morskimi falami.