Rys historyczny miejscowości Mrzeżyno – to warto wiedzieć

Mrzeżyno leży w województwie zachodniopomorskim i przyciąga turystów nie tylko pięknymi plażami, ale również cudowną przyrodą, która akcentuje się tam na każdym kroku. Dlatego chcielibyśmy bliżej przedstawić Ci to miejsce, jako kurort godny odwiedzenia. Usiądź zatem wygodnie i dowiedz się, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Mrzeżynie.

Informacje na temat historii Mrzeżyna

Mrzeżyno jest to wspaniały port z dość długą historią w tle. My jednak powiemy tylko, że prezentowana miejscowość wyróżnia się bogatą tradycją działalności portowej, a pierwsze wzmianki o tym pochodzą z roku 1457. Było to miejsce o charakterze kupieckim i zostało ono utworzone w opozycji do Koszalina.

W Mrzeżynie czekają na Ciebie piękne i piaszczyste plaże, które zapewnią Ci spokojny odpoczynek i relaks wśród szumu morza. Są one bardzo czyste i bezpieczne. Można także wypożyczyć różne sprzęty wodne i uprawiać ulubione sporty. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe. Odnajdą się tutaj również prawdziwi miłośnicy wędkarstwa morskiego. Dzieci będą mogły natomiast korzystać z atrakcji dostępnych w wesołym miasteczku. Można także pojechać do Kołobrzegu, gdyż podróż do tego miasta zajmie około pół godziny. Warto tam udać się szczególnie w deszczowy dzień, ponieważ większość atrakcji Mrzeżyna dostępnych jest pod gołym niebem. W Kołobrzegu można odwiedzić molo, port morski, Muzeum Oręża Polskiego czy też Bazylikę Katedralną Najświętszej Marii Panny.

Ciekawym rozwiązaniem będzie również wizyta w pobliskim Niechorze i udanie się do parku miniatur latarni morskich. Okolica Mrzeżyna oferuje także wspaniałe źródła solanek i wód mineralnych.