5 przykładów zagranicznych rejsów specjalnym promem po morzu Bałtyckim

Rejsy po Morzu Bałtyckim kojarzą się głównie z godzinnym wypadem na pirackim galeonie lub na kutrze rybackim. Rzadko kto kojarzy, że z polskich miejscowości, jakie ulokowane są w pasie nadmorskim, można wyruszyć znacznie dalej. Specjalne promy łączą Polskę z różnymi miastami, znajdującymi się za granicą.

Zagraniczne rejsy Bałtykiem – to warto wiedzieć

Wśród najpopularniejszych tras można wymienić:

  1. Gdańsk-Nynäshamn – nie brakuje chętnych na to, aby wsiąść na pokład białego Polfferisa, który oferuje podróż do Szwecji. Z Nynäshamn do Sztokholmu (stolicy Szwecji) jest ok. 60 km. Sam prom do Szwecji, w jedną stronę, płynie ok. 19 godzin.
  2. Gdynia-Karlskrona – kolejne szwedzkie miasto, gdzie można pojechać zwiedzać lub też tylko po to, aby dobrze spędzić czas na wodzie. W szczególności, że na promie nie brakuje takich rozrywek, jak kasyno, restauracje, czy też impreza.
  3. Świnoujście-Ystad – podróż trwa ok. siedmiu godzin. Ystad to szwedzkie miasteczko, skąd do Malmo jest ok. 70 km lub do Kopenhagi 90 km. Jedna podróż promem pozwoli więc przenieść się nie tylko do Szwecji, ale również do licznych atrakcji w Danii.
  4. Świnoujście-Trelleborg – ciekawsza propozycja dla osób, jakie do Malmo lub do Kopenhagi chcą dostać się jeszcze szybciej. Malmo i Trelleborg dzieli ok. 30 km. Do duńskich miejscowości można dostać się samochodem lub też tamtejszą komunikacją.
  5. Kołobrzeg-Bornholm – wyprawa promem na duńską wyspę trwa ok. 4,5 godziny. Na wyspie spotkać można wielu rowerzystów, którzy chętnie korzystają z tutejszych tras, jakie stanowić mogą nie lada atrakcje. W szczególności, że słońce na Bornholmie świeci bardzo długo.

One thought on “5 przykładów zagranicznych rejsów specjalnym promem po morzu Bałtyckim

Dodaj komentarz